ČAJOVNA POD POKLIČKOU

Zelené čaje

 
Zelený čaj je pravým původním čajem, i když pod pojmem čaj si ještě stále mnoho lidí představí čaj černý. Zelený čaj neprochází při svém zpracování procesem fermentace a zachovává si tak všechny účinné látky. Proces oxidace je zastaven tepelným ošetřením zeleného čaje pomocí vodní páry. Zelenému čaji se přisuzují až kouzelné účinky, některé z nich byly dokonce vědecky potvrzeny a každopádně východní medicína používá zelený čaj po staletí.
Zelený čaj má povzbuzující účinky jak psychické, tak rovněž fyzické, zvyšuje dobrou náladu a dodává energii. Příznivé účinky zeleného čaje má na svědomí nejen řada vitamínů, minerálních látek, tříslovin či aminokyselin v něm obsažených, ale především látka zvaná catechin.
Zelený čaj pomáhá tělu bojovat s volnými radikály, které mají vliv na vznik rakovinového bujení. Tyto volné radikály se v těle usazují například špatnou stravou, kouřením, pitím alkoholu atd.. a způsobují celkové stárnutí a nemoci. Zelený čaj obsahuje tyto antioxidanty catechin a vitamín C.
Pitím zeleného čaje budete méně náchylní k určitým typům rakoviny, především k rakovině konečníku, slinivky, tlustého střeva, kůže a u žen k rakovině prsu a to díky antioxidantům obsaženým v čajových lístcích, které ničí nebezpečné volné radikály.
Zelený čaj je rovněž velmi účinný lék proti virovým onemocněním a infekcím. Pravidelným popíjením zeleného čaje, můžete posilovat obranyschopnost organismu před nemocemi.
Zelený čaj obsahuje tein a díky němu má podobné účinky jako káva, Rozdíl je v tom, že tento kofein je vázaný na třísloviny a jeho uvolňování je postupné.
Vyjmenovat všechny pozitivní účinky zeleného čaje zde není možné, ale je jisté, že zelený čaj má velmi pozitivní a blahodárné účinky na celý náš organismus. Je vhodné denně vypít až 1 litr zeleného čaje.
Japan Gen Mai Cha „Fudjijama“
Zvláštní specialita ze Senchy, ke které se přidává oloupaná a pražená rýže. Nálev trávově svíravé chuti připomínající pražený chléb a příjemné vůně. Býval to čaj chudých japonských farmářů. Postupem doby se ale Japan Gen Mai Cha stala oblíbeným nápojem všech vyznavačů zdravého životního stylu a kvalitních zelených čajů. Je vhodná k celodennímu popíjení, protože skvěle chutná a teinu obsahuje tak akorát.
Vícenálevový
Van Lý Huong BIO
Velmi netradičně vypadající, avšak fantasticky chutný vitnamský pravý zelený čaj. Čaj vhodný ke každodennímu pití. Při delší době louhování získává nálev silné povzbuzující účinky. Lehce travnatá chuť. Vietnamské čaje jsou výrazněji méně náchylné při špatném nebo dlouhodobém skladování k znehodnocení. Stárnou pomaleji. Chcete-li být věčně mladí, pijte tedy vietnamský čaj.
Vietnam Clean Tea Superior
Zelenavý nálev nasládle travnaté, příjemně lehounké a natrpklé chuti. Oblíbený zejména pro své značně povzbuzující účinky. Jeden z nejkvalitnějších vietnamských čajů.
Vícenálevový
Silver Nectar Mountain Tea
Špičková třída vietnamského vysokohorského stromového zeleného čaje, stejnoměrně svinutý, žlutozelený list s bílými tipsy, zelenavý nálev bohaté, plné, nasládle travnaté a charakteristicky bylinně kořeněné, příjemně lehce natrpklé chuti. Datum sklizně čaje: 15.10.2014.
Vícenálevový
China Sencha
Jeden z nejtypičtějších čínských čajů japonského typu. Světlý nálev s výbornou chutí. Sencha, neboli sekaný čaj, má přírodní chuť a jemnou trpkost. Skvěle vyvážené aroma se rozvine zejména při nižších teplotách louhování. Pokud hledáte zelený čaj pro letní osvěžení, je Sencha přesně pro vás. Při zalití vodou s 50-80°C získáte žlutý nálev sladké, lehce travnaté chuti.
China Gunpowder
Žádné kalorie, hodně teinu, lehká kouřová chuť a vynikající účinky na zdraví. Takový je China Gunpowder, klasik mezi zelenými čaji. Kdo ho pije, je podle Japonců dlouho živ, podle Američanů rychle zdráv a podle nás stále vesel. Okuste čaj s famózními vlastnostmi a těšte se na skvělý zážitek! Střelný prach - dobrá třída tohoto druhu čaje, drobný, tmavě zelený, lesklý list svinutý do tvaru perly, nálev vyvážené, lehce květově nasládlé, příjemné, velmi lehce natrpklé, velice osvěžující chuti.
China Chun Mee
Číňané ho pojmenovali Vzácné obočí a pijí ho denně. O lahodném, lehce nasládlém čaji, který povzbuzuje a otevírá mysl, se brzy doslechli i v Evropě. Tradiční čínský zelený čaj se tak zařadil k populárním osvěžujícím nápojům i na starém kontinentu. Údajně voní jako les a země po bouřce a při pečlivém chutnání ucítíme nasládlé tóny švestek. Zelený čaj ze stejnojmenné provincie s plnou chutí zeleného čaje.
Le Tuareg
Zelený čaj Gunpowder s marockou mátou Nana a kardamonem. Marocká máta a čaj Le touarég je základem čajové kultury Tuaregů, berberského kmene kočujícího po pastvinách zejména severní Afriky. Přestože o kuchyni se starají ženy, čaj je v této společnosti doménou mužů a dá se říci, že je i ústředním prvkem společenského života. Podávání čaje má proto často ceremoniální formu. Obvykle se pije silně slazený.
Ginseng Oolong Tea
Oolong ženšen je kombinací skvostného polofermentovaného čaje a léčivé byliny, má silnou, fascinující vůni a jantarový nálev. Chuť je bohatá, svěží, se stopou příjemně nasládlého ženšenu. Skvělý Oolong je šitý na míru všem vyznavačům wellness stylu. Přináší mimořádné zdravotní benefity pro lidi duševně pracující, sportující, odpočívající i v rekonvalescenci. Oolong ženšen je kombinací skvostného polofermentovaného čaje a léčivé byliny.
Vícenálevový
Earl Grey Green
Představuje směs čínských zelených čajů aromatizovaných bergamotovou silicí. Vyznačuje se osvěžující, lehce citrusovou chutí. Čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Earl Grey se vyrábí podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, druhý hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury na Earl Grey do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas. Pro velmi silnou chuť klasické černé varianty Earl grey. byla vytvořena i jemnější zelená varianta, kterou Vám zde nabízíme.
Lotosový - Lam Kim Hung
Tradiční směs zeleného vietnamského čaje, ovoněná kvítky lotosu. Nálev žlutozelené, lehce příjemně natrpklé, výrazně květové sladké chuti. Lotosové čaje jsou známy zvláštní výrobou, kdy se čaj (přes noc) aromatizuje vkládáním do rozvitých lotosových květů. Tento čaj Vietnamci tradičně pijí během svátku Tet – nového lunárního roku.
Vícenálevový
China Jasmín Green
Tradiční zelený jasmínový čaj s květy jasmínu. Je také vyráběn tradičním postupem pro čínské jasmínové čaje. Jestli pořád nevíte, který z našich báječných sypaných čajů si vybrat, vsaďte na jasmínovou klasiku. Proslulá specialita z Dálného východu má okouzlující nebeskou vůní, která zahání vnitřní neklid. Jasmínový čaj patří
do tradiční čínské kultury nejméně tisíc let. Až ho ochutnáte, stane se i vaším favoritem.
Guarana Green
Složení: zelený čaj, guarana, květ heřmánku, malina, aroma. O účincích zelených čajů jste si už určitě něco přečetli, ale co vám přinese guarana? Zvyšuje vitalitu, snižuje pocit únavy, potlačuje deprese. Stimuluje mozkové funkce. Působí pozitivně na nervy a svaly, a předchází únavě. Působí uklidňujícím způsobem při bolestivé menstruaci. Podporuje krevní oběh a zintenzivňuje vylučování kyseliny mléčné (regenerace svalů). Má afrodisiakální vlastnosti. Posiluje imunitní systém. Nezvyšuje krevní tlak, což je významná výhoda oproti kávě.
Lemon Green
Složení: zelený čaj, citrónová tráva, květ smilu písečného, aroma. Citronová tráva, známá také pod názvem "voňatka citronová", "citronella" nebo pod anglickým "lemon grass" má pozitivní vliv na trávení a ve své domovině je využívána jako podpůrný prostředek při léčbě chřipky, malárie, žaludečních a nervových chorob. Zelený čaj s citronovou trávou podporuje schopnost koncentrace. Přidaný smil písečný navíc harmonizuje játra a žlučník.
Japan Matcha
Z provincie Aichi vám nabízíme tuto specialitu. Zpracovávají se pouze čajové listy, které rostou ve stínu a sklízí se s velkou pečlivostí. Matcha čaj má velmi silné povzbuzující účinky, Není vhodný pro děti a seniory stejně tak pro osoby s poruchami spánku, osoby citlivé na kofein nebo osoby nebo osoby trpící vegetativní dystonií (srdeční neuróza, žaludeční neuróza, sexuální poruchy apod.)

zelený čaj

aktualizováno: 01.06.2021 18:09:48