ČAJOVNA POD POKLIČKOU

Rooibosy

 
Rooibos je nápoj, který se připravuje z listů jihoafrické rostliny zvané Rooibos. Tento název  Rooibos je afrikánský výraz a znamená "červené křoví". Čaje Rooibos jsou velmi lahodné a to jak za tepla, tak ve studené formě. Rooibos je celosvětově známý pro bohaté blahodárné účinky a pro svou zvláštní sladkou, ovocnou chuť připomínající pekanové ořechy. Rooibos obsahuje řadu cenných a zdraví prospěšných látek, jako vitamin C, železo, vápník, hořčík, fluor a měď. Na rozdíl od mnoha jiných druhů čaje Rooibos neobsahuje kofein a je proto vhodný i pro děti, těhotné ženy a osoby s citlivým žaludkem.
Rooibos Red - fermentovaný
Rooibos je luskovitá rostlina, která roste na malém území v provincii Western Cape. Pro velký obsah antioxidantů a minimum kofeinu se Rooibos stal v západních zemích velmi populární. Je velmi vhodný pro děti a kojící matky. Vůně rooibosu je sladká a mírně ořechová. Vynikající chuť, nádherně zlatý nálev.
Rooibos Red - African Summer
Složení: rooibos, papaya, pomerančová kůra, aroma. Než se z Východoafrické vysočiny dostane Nil do Středozemního moře, setkají se jeho vody s nekonečnou řadou fascinujících barev a vůní. Životadárná řeka si klestí cestu vyprahlou krajinou, aby jí přinesla vláhu a úrodné naplaveniny. Nechejte se houpat na vlnách afrického velikána. Zanese vás do chladivé oázy. Čeká tam na vás voňavá mísa s papájou a pomeranči.
Rooibos Red - Pink Grapefruit
Složení: rooibos, citrónová tráva, kandovaná kůra citrónu, aroma. Grapefruit na našich stolech tak zdomácněl, že kolem něj možná mnohdy procházíme bez povšimnutí. A to je škoda! Nejen, že má famózní vůni, ale obsahuje i řadu skvělých a blahodárných látek. Pomáhají nám překonat nachlazení, vylepšit trávení a odolávat stresu. Už svým vzhledem evokuje Grapefruit pozitivní a usměvavou náladu. No uznejte – je jako sluníčko!
Rooibos Red s citronelou
Složení: rooibos, citrónová tráva, aroma. Vskutku deliciózní! S vášní pro sypané čaje jsme připravili mámivou kombinaci rooibosu s citronovou trávou. Na základě jedinečného Rooibosu plného afrického slunce tak vznikl nápoj naplňující duši čistou radostí a tělo novou energií. Skvostná vůně, vybraná chuť a nádherně zbarvený nálev – kdo by odolal?

rooibos

aktualizováno: 01.06.2021 18:09:48