ČAJOVNA POD POKLIČKOU

Nečaje

Lapacho
Velmi zdravé se zajímavou chutí. Lapacho je vnitřní kůra stromu lapacho (Tabebuia cortex), který roste v Jižní Americe. Odtud také pochází název Inka Tee, protože lapacho je tradičně používáno indiány v Mexiku a Peru. Napomáhá ochraně buněk a tkání před oxidativním poškozením, tím může působit podpůrně na imunitní systém. Podporuje vylučovací funkce ledvin, čímž napomáhá celkové očistě organizmu. Přispívá také k udržení normálního krevního tlaku. Podáváme v šálku nebo v konvičce.
Mate zelené - Yerba Maté
Mladí, krásní a plní energie - takoví budete, když se dáte na pravidelné popíjení legendárního nápoje indiánů. Stoprocentně vám to zaručit nemůžeme, ale jsme si jisti, že skvělé účinky mate pocítíte velmi brzy. Každý doušek vás posune blíž ke stavu duševní i tělesné pohody. Mate znamenitě chutná a výborně prospívá zdraví. Jihoameričtí indiáni věděli, proč ho uctívají. Výhonky cesmíny paraguayské nám dávají nálev příjemně natrpklé chuti, znatelné kouřové aroma. Popíjí se tradičně z kalabasy kovovým brčkem (bombillou). Tento nápoj je zvlášť oblíbený pro svůj silně povzbuzující účinek. Podáváme v kalabase.
Mátové Yerba maté
Originální zelené maté se svou typickou chutí s listy marocké máty Nana. Máme pro Vás novinku v přípravě skvělého nápoje jak pro teplé letní dny, tak na zimu. Napadlo nás nahradit zelený čaj Yerba Maté. Výsledek nás nadchnul a a zde je i pro Vás. Podáváme v kalabase.
Mate Roasted
Pražená forma tradičního jihoamerického rostlinného čaje Maté z Cesmíny paraguajské. Narozdíl od zeleného maté, má maté pražené vyšší obsah stimulačních látek. Díky obsahu kofeinu, theobrominu a theofylinu, má výrazné povzbuzující vlastnosti, avšak bez většiny negativních účinků dostavujících se při pití kávy. Podáváme v kalabase.
Maté vanilla
Pražené maté, s listy marocké máty Nana a vanilkovým cukrem. Při míchání tohoto čaje nečaje jsme mysleli hlavně na příznivce netradičních chutí a vyznavače zdravého životního stylu. Mate vanilla oplývá řadou vitaminů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků. Je ale také svěží, řízné, voňavé a povzbuzující. Atraktivní kombinace vanilky a máty pozvedá nápoj z běžného praženého maté na opravdovou mňamku. Podáváme v kalabase.
Mate IQ
Složení: Originální zelené maté, pomerančová kůra, ginkgo biloba, máta, Guarana, květ slézu a květ pomerančovníku, aroma. Podívejme se na Mate IQ pod lupou. Co z něj dělá přízvisko IQ? Maté je její základní surovinou. Její příznivé účinky na mysl, paměť a nervovou soustavu jsou jednoznačně prokázané. Gingo biloba neboli Jinan zmírňuje nedostatečné prokrvování mozku a končetin. Dopomáhá při ztrátě paměti. Guarana je rostlina česky nazývána Paulinie nápojná. Její hlavní složkou je kofein, kterého obsahuje 3-5%. Používá se při léčbě astenie, což je únava bez zjevné organické příčiny. Tyto hlavní složky jsou jistou drogou pro dravý studentský život, kdy i večer je nutné být fit. Podáváme v kalabase.
Karkade
Tradiční nápoj severní Afriky ze súdánského ibišku, osvěžující nakyslé chuti. Slazený cukrem nebo medem je nejvýtečnější. Ibišek obsahuje velké mmožství flavonoidů a antioxidantů. Pomáhá při trávicích obtížích. Podporuje funkci cévní soustavy. Dodává tělu vitalitu. Pomáhá předcházet kardiovaskulárním onamocněním. Má protinádorové účinky. Je vhodný pro diabetiky, protože zvyšuje sekreci inzulínu. Má antibakteriální účinky. Obsahuje vysoký podíl vitamínu C, provitamin  A betakaroten, vitamíny B1, B6, nacitin. Jeho součástí je taktéž hořčík, vápník a železo. Je vhodný pro těhotné a kojící ženy. Podáváme v šálku nebo v konvičce.
Marocká máta
Marocká máta vyniká svojí intenzivní příjemnou mátovou, peprmintovou vůní. Chuť marocké Nana máty je oproti mátě běžné výraznější, není nahořklá. Podáváme v šálku nebo v konvičce.
Ginseng Tea - instant
Ženšen (Ginseng) je nejznámější čínskou bylinou a nejrozšířenější uznávanou rostlinou používanou v tradiční čínské medicíně. Ženšen celkově podporuje zdraví a posiluje imunitní systém. Podáváme v šálku.
Zázvorový
Čerstvý kořen zázvoru s citronem a medem, Trápí vás nachlazení nebo si chcete trochu pročistit tělo? Dejte si tento elixír zdraví. Zázvor a jeho účinky hravě nahradí lékaře. Podáváme v šálku nebo v konvičce.
inteligentní maté

aktualizováno: 01.06.2021 18:09:48