ČAJOVNA POD POKLIČKOU

Čerstvé jarní čaje

Tie GuanYin - Železná Bohyně

Datum sklizně čaje: 27.7.2016

Tie Guanyin


 

Ručně sklízený a pečlivě zpracovaný čerstvý jarní čaj. Skutečná bohyně mezi čaji. Jde o název pro Tie Gyanyin Organic patřící mezi oolong čaje. Jedná se o výborný horský oolong pocházející z pozdní jarní sklizně. Tie GuanYin řadíme mezi polozelené čaje a vás jistě zaujme svou jemnou chutí a vůní s příměsí čerstvých bylin. Nálev má žlutozelenou barvu. Jeho vypěstování dle zásad organického zemědělství z něho dělají přírodní čaj bez chemie. Dopřejte si šálek opravdu kvalitního oolongu.

 

 

 

 

 

 


Gunpowder - TEMPLE OF HEAVEN

Datum sklizně čaje: 31.5.2016

Gunpowder


 

Ručně sklízený a pečlivě zpracovaný čerstvý jarní čaj s drobnými tmavozelenými čajinkami s typickou silnou vůní a zelenožlutým nálevem, čaj poskytuje razantní i jemné nálevy s dlouhou hořkosladkou dochutí, svíravost je poplatná době luhování, čerstvý nálev je jiskrný a čirý (bez zákalu), čaj je vhodné pít kdykoliv, když chceme povzbudit a vzpružit či vyčistit organismus.
Čaj je možno použít pro přípravu slavného čaje nomádů Le Touareg, což je značně oslazený silný nálev gunpowderu a marocké máty NANA.

 

 

 

 

 

 


Trassen Special

Datum sklizně čaje: 23.7.2016

Trassen special


 

Ručně sklízený a pečlivě zpracovaný čerstvý jarní čaj. Velmi silný a řekli bychom, pouze pro velmi zkušené milovníky čaje. Špičková třída vysokohorského stromového zeleného čaje, stejnoměrně svinutý, žlutozelený list s bílými tipsy, zelenavý nálev bohaté, plné, nasládle travnaté a charakteristicky bylinně kořeněné, příjemně lehce natrpklé chuti. Tento čaj se nelouhuje, pouze takzvaně prolévá vodou o teplotě maximálně 60°C. Takto možno přelít až desetkrát.

 


 

 

 

 


TRESHAN - ´WILD MOUNTAIN MIST´

Datum sklizně čaje: 4.4.2016

Treshan


 

Ručně sklízený a pečlivě zpracovaný čerstvý jarní čaj z oblasti Thai Nguyen. Vynikající třída vietnamského stříbrného vysokohorského zeleného čaje. Při delším louhování se tento čaj stane silně povzbuzujícím. Některým slabším náturám tento výluh řádně vykroutí jazyk z úst. Velmi dobrý čaj svěží vůně i chuti. Barva nálevu je žluto-zelinkavá.

 

 
 

 

 

 

aktualizováno: 01.06.2021 18:09:48