ČAJOVNA POD POKLIČKOU

Bylinkové čaje

Čerstvé bylinné čaje
 
Není bylina, aby na něco nebyla – říkaly naše babičky a měly pravdu.
„Brněnský“ Dr. Muzyčuka
Složení: máta, meduňka, heřmánek, fenykl, kmín, jehlice. Prostředek uvolňující plynatost a nadýmáni po jídle. Jako první pomoc u mírnějších forem onemocněni žaludku žlučníku, jater a ledvin.
Bronchiol
Složení: meteřídouška, tymián, sléz, prvosenka, lékořice, tužebník proskurník kořen, jitrocel. Bylinná čajová směs při onemocnění průdušek. Podporuje vykašlávání hlenů při onemocnění průdušek a usnadňuje odkašlávání.
Diabetik
Složení: jahoda, čekanka, borůvka, jestřabina, ostropestřec, chmel, len, pampeliška, fazol. Snižuje hladinu cukru. Velmi vhodný pro diabetiky.
Dna
Složení: meduňka, kopřiva, jasan, tužebník, mochna husí. Směs pomáhá urychlit odvod kyseliny močové z tkání a zabraňuje jejímu usazování ve formě krystalků kolem kloubů.
Dobrá pohoda
Složení: meduňka, máta, malina, lípa, heřmánek, fenykl, šípek, jitrocel. Směs působí harmonizačně, uklidňuje, zbavuje organismus stresu a uvolňuje. Díky tomu se cítíte lépe, klidnější a vyrovnanější. Vrací chuť do života a dodává životní energii.
Docent
Složení: fenykl, šípek, chaluha, jalovec, kukuřice, libeček, řebříček, len. Redukční bylinná směs. Podporuje vyprazdňování a peristaltiku střev.
Domácí se šípky
Složení: jahoda, malina, ostružina, šípek, pomerančová kůra. Bylinná směs vhodná pro každodenní užívání. Plod šípku je největší zásobárnou vitaminu C a mnoha dalších cenných látek.
Hepatik
Složení: čakanka nať a kořen, jahoda, smetánka, pýr, řepík. Bylinná čajová směs pro regeneraci jater. Především regeneruje jaterní buňky.
Cholestin
Složení: hluchavka, fenykl, měsíček, bříza, pampeliška, zlatobýl. Bylinná směs při zvýšené hladině cholesterolu v krvi.
Chřipka - imunita
Složení: květ lípy, květ růže, květ černého bezu, květ echinacei (třapatky), nať tužebníku jilmového. Bylinná směs vhodná pro snížení rizika nachlazení. Jako čaj při onemocnění chřipkou a k posílení a stimulaci imunitního systému.
„Jančův ledvinový“
Složení: zlatobýl, přeslička, truskavec, vrbice. Bylinná směs vhodná při onemocněních ledvin. Podporuje činnost ledvin a vylučování odpadních produktů z těla.
Jaterní - U
Složení: máta, fenykl, ostropestřec, smetánka kořen, řepík, řebříček, benedikt. Jaterní - Ungolen je bylinná čajová směs pro regeneraci jater a žlučníku. Zvyšuje látkovou výměnu, stimuluje tvorbu žluče a působí na očistu jaterních buněk.
Ledviny
Složení: hluchavka, heřmánek, vřes, zlatobýl, bříza, tužebník. Bylinná směs vhodná při zánětlivém onemocnění ledvin. Vhodné pro zvýšení vylučování moči, snižuje riziko vzniku písku a konkrementů v ledvinách. Vhodná při bércových vředech.
Močové cesty I
Složení: malina, máta, kopřiva, bříza, pýr, maceška, chmel, brusinka, jehlice, třezalka, oman, řebříček. Bylinná čajová směs pro léčení prvních 14. dnů zánětu močových cest.
Nekašel
Složení: fenykl, mateřídouška, anýz, tymián, šalvěj, lékořice. Bylinná směs vhodná pro uvolňování hlenů, jako utišující prostředek při dráždivém kašli a při obtížích s dýcháním.
Nervus
Složení: nervus, chmel, petrklíč, levandule, mučenka, třezalka. Bylinná směs vhodná na uklidnění ve stresových situacích a při nervovém vypětí. Zklidňuje nervovou soustavu ve stresu a má příznivý vliv na usínání a kvalitní spánek.
Neutralizace organismu
Složení: ostružina, červená řepa, celer kořen, kopřiva, petržel kořen, řepík, přeslička. Bylinná směs na neutralizaci překyseleného organismu.
„Pozdrav ze Křtin“
Složení: list jahodníku s plody, květ ibišku sudánského, plod schizandry čínské a šípku. Použití: Jako zdroj tekutin pro běžné pití, povzbuzuje centrální nervovou soustavu, působí příznivě jako expektorans na dýchací centrum, podporuje enzymatický sytém jater, snižuje hladinu cukru - vhodný pro diabetiky.
Očista
Složení: dobromysl, měsíček, maceška, truskavec, divizna, lnice, přeslička, kontryhel, proskurník, sedmikráska, světlík, tužebník, máta, kopřiva. Bylinná směs vhodná na celkové pročištění organismu pro děti i dospělé.
Revmatik
Složení: ostružina, černý rybíz, sedmikráska, tužebník. Bylinná směs velmi doporučovaná při revmatismu a bolesti kloubů. Snižuje bolestivost kloubů a má čistící účinky, odplavuje škodlivé usazeniny z kloubů.
Snížení Krevního Tlaku - SKT
Složení: malina, ostružina, černý bez, divizna, jmelí, třezalka, jitrocel, oliva. Bylinná směs na snížení krevního tlaku - hypotenze.
Slinivka
Složení: měsíček, kopřiva, řebříček. Bylinná čajová směs při potížích se slinivkou.
Šípkový
Složení: šípky drcené. Šípek obsahuje karotenoidy, vitamíny C, usměrňuje enzymatické prosesy, odstraňuje patologickou pignentaci, zvyšuje imunitu, proti krvácejících dásních a při jarní únavě, vit.B, vit. K má vliv na normální srážlivost krve. Zpevňuje cévy, zlepšuje látkovou výměnu, mírně reguluje tvorbu žluče. Při delším užívání snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje ateroskleróze. Je vhodný pro diabetiky. Pro větší potřebu vit. C se doporučuje na jaře, v těhotenství, přo kojení, horečnatých onemocnění a anémii.
Veverský
Složení: heřmánek, lípa, meduňka, fenykl, máta, černý bez. Použití: Jako zdroj tekutin a náhrada černého čaje, podporuje látkovou výměnu, vhodný při ekzémech a problematické pleti.
Zácpa
Složení: dobromysl, sléz list, len, andělika, kukuřice. Bylinná čajová směs při potížích se zácpou.
Zvýšení Krevního Tlaku - ZKT
Složení: meduňka, dobromysl, levandule, mučenka. Bylinná směs na zvýšení krevního tlaku - hypertenze, jedné z nejčastějších kardiovaskulárních chorob. Toto onemocnění je v dnešní době masově rozšířené.
Žaludek
Složení: dobromysl, heřmánek, řepík, květelová nať. Chuťově vyvážená bylinná směs na lepší zažívání pro děti a dospělé je vhodná pro prevenci žaludečních a střevních potíží. Napomáhá utišovat křeče v žaludku a ve střevech. Pomáhá při žaludeční neuróze, nevolnosti a pocitu nadýmání.
Žaludek a střeva
Složení: heřmánek, máta, meduňka, lékořice, skořice. Bylinná směs na lepší zažívání pro děti a dospělé. Je vhodná pro prevenci střevních potíží. Napomáhá utišovat křeče v žaludku a ve střevech. Pomáhá při žaludeční neuróze, nevolnosti a pocitu nadýmání.
Žlučníkové kameny
Složení: bedrník, břečtan, chmel, řepík, máta, pelyněk. Bylinná čajová směs na podporu odstraňování žlučníkových kamenů.
Pro pány
Složení: nať dobromyslu, nať zlatobýlu, nať truskavce, list břízy, nať tužebníku, nať vrbovky. Použití: Při adenomu a nádorovém onemocnění prostaty. Jako prevence onemocnění prostaty a při obtížích s močením. (v nálevových sáčcích)
Pro ženy
Složení: nať meduňky, nať hluchavky, květ vřesu, nať kontryhele, nať mocny husí, nať řebříčku, list rozmarýny. Použití: Při nepravidelné a bolestivé menstruaci. Utišující prostředek při zánětech vaječníků. Při klimakterických potížích. (v nálevových sáčcích)

bylinné čaje a odvary

aktualizováno: 01.06.2021 18:09:48